Державна служба з надзвичайних ситуацій закликає жителів Донецької області не перешкоджати виконанню пожежно-рятувальними підрозділами професійних обов'язків - рятування людей, забезпечення оперативного виїзду пожежно-рятувальної техніки та проїзду до місць пригод, гасіння пожеж.

Відповідне звернення опубліковане на сайті відомстві.

За оперативною інформацією, в середу, 16 квітня, об 11:50 на територію 38-ї пожежно-рятувальної частини Слов'янська Донецької області зайшли люди зі зброєю з вимогою віддати спеціальні пожежні автомобілі «протестувальникам».

«Особовий склад частини відмовився виконувати такі вимоги. Тоді силою був захоплений резервний пожежний автомобіль і вивезений за межі частини з метою використання гучномовного зв'язку для агітації населення. О 12:20 автомобіль був повернутий до місця дислокації частини», - наголошується в заяві.

У відомстві нагадали, що особовий склад пожежно-рятувальна техніка ДСНС перебуває на постійному цілодобовому чергуванні.

«Рятувальники, відповідно до законодавства України та міжнародних конвенцій, зокрема Женевської, не мають стрілецької зброї. Вони рятують людські життя і майно під час пожеж у житловому секторі, на виробництві, виїжджають на гасіння масштабних пожеж на відкритих територіях і т.д. Саме від оперативності дій пожежно-рятувальних підрозділів залежить життя людей», - йдеться в заяві.

У той же час фактори ускладнення несення служби позначаються на роботі особового складу підрозділів ДСНС у Донецькій області.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

145