В Україні триває загальнонаціональний діалог щодо зміни Конституції і децентралізації влади. Про це, як передає кореспондент Forum'у, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що позиція українського уряду незмінна і полягає в децентралізації влади, внесенні змін до Конституції України, у захисті нацменшин, російськомовного населення, в єдності, цілісності й суверенності української держави.

«І з цим ми поїхали на схід, звернулися до Донецька, Луганська, Одеси, Миколаєва, Львова і Тернополя. І саме цього чекає вся країна. Країна чекає миру і спокою. І для цього в парламенті створена конституційна комісія, яка представлена всіма політичними силами. Як зі сходу так і з заходу. В роботі якої взяли участь законно обрані мери міст, у тому числі і східної України та представники депутатського корпусу», - заявив Яценюк.

Він зазначив, що триває загальнонаціональний діалог.

«Так, вони представляють наших політичних опонентів сьогодні, але вони представляють людей, які проживають у Донецьку чи Луганську і вони отримали мандат від цих людей. І саме вони мають законне право висловлювати волю й інтереси сходу України. Ми далі продовжуємо наш загальнонаціональний діалог. Але ті, хто тримає зброю в руках, не хочуть єдності країни, вони не говорять про те, як надати додаткові повноваження регіонам або як захистити права нацменшин. Їхнє завдання, яке спонсорується РФ, - це знищення української незалежності», - резюмував прем'єр.

Як раніше повідомляв ForUm, в.о. Президента, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов доручив Кабінету Міністрів України підготувати, внести й організувати супровід у ВР законопроектів щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє про необхідність оприлюднення нової редакції Конституції до 25 травня - позачергових президентських виборів.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

141