Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №4473-1 «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», передає кореспондент Forum'у.

Це рішення підтримали 228 народних депутатів.

Згідно з документом, тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною України, на яку поширюється українське законодавство.

«Без цього закону ми не зможемо вирішити низку складних питань, які виникають у людей, що проживають на окупованих територіях. Це і питання щодо захисту їх від примусу отримувати громадянство РФ, це і питання щодо ведення бізнесу, це і питання можливості звернення до судів для захисту своїх прав на власність, особистих прав. Цей закон вирішує низку питань, які виникають у багатьох громадян», - заявив міністр юстиції України Павло Петренко, який доповідав щодо цього питання.

При цьому міністр зазначив, що в ухвалений документ ще вноситимуться зміни і йому належить пройти техніко-юридичне опрацювання.

Відповідно до законопроекту тимчасово окупованою територією України є:

територія Автономної Республіки Крим та місто Севастополь; внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виняткова економічна зона, де Україна відповідно до свого законодавства користується фіскальними, санітарними, імміграційними і митними правами, а в особливій економічній зоні та на континентальному шельфі - суверенними правами і юрисдикцією; підводний простір у межах територіального моря, повітряний простір, розташований над територією, зазначеною в пунктах 1 і 2 цієї статті.

«Для громадян України, іноземців та осіб без громадянства в'їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї допускається тільки за спеціальним дозволом і через пункти в'їзду-виїзду в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», - йдеться в законопроекті.

На тимчасово окупованій території забороняється:

а) будь-яка господарська діяльність (підприємницька та некомерційна господарська діяльність), якщо вона підлягає державному регулюванню, зокрема ліцензування, отримання дозвільних документів, сертифікації тощо;

б) ввезення та /або вивезення товарів військового призначення і подвійного використання;

в) організація залізничних, автомобільних, морських, річкових, поромних, повітряних сполучень;

г) користування державними ресурсами, у тому числі, природними, фінансовими, кредитними;

д) здійснення грошових переказів;

е) фінансування діяльності, передбаченої пунктами «а» - «д» цього пункту, або сприяння іншим способом.

Законопроект також вносить зміни до статті 111 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за колабораційну діяльність.

Як раніше повідомляв ForUm, 20 березня Верховна Рада України прийняла за основу проект закону №4473/1 про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

334