Вже у квітні українці отримали «неповноцінні» пенсії, тому що в березні не відбулося запланованого їх підвищення, на яке були передбачені кошти в бюджеті. Про це сказала кандидат на пост Президента Наталія Королевська під час зустрічі з мешканцями Одеси.

«Антикризові заходи уряду та парламенту призвели до того, що цього року не відбулося запланованого на березень підвищення пенсій, а також не буде передбаченого підвищення мінімальних пенсій. Це означає, що понад 1 млн. людей цього року будуть і далі отримувати менше 1000 грн на місяць. А деяким категоріям, наприклад, військовослужбовцям, пенсії взагалі зменшено на 10%», - сказала вона.

Наталія Королевська нагадала, що торік, будучи міністром соціальної політики, їй вдалося домогтися ухвалення закону про новий механізм індексації пенсій, який дозволив би перераховувати виплати всім пенсіонерам. Проте цього року цей механізм був зупинений. Так, за її словами, кожен інвалід війни 2-3 групи, яким виповнилося 85 років, або учасник бойових дій у квітні вже недоотримав щонайменше по 50 грн.

«Це зайвий кілограм м'яса або 5 літрів молока на місяць, що для літніх людей не так і мало. Ми вважаємо, що ці рішення щодо заморожування і скорочення пенсій - у корені неправильні. Тому що не можна робити реформи за рахунок простих людей, особливо блюзнірськи це виглядає на тлі безперервної девальвації гривні», - сказала вона.

Кандидат на пост президента підкреслила, що під час кризи держава повинна дати людям впевненість у завтрашньому дні. Тому разом із командою вона зараз робить кроки, щоб виправити ситуацію. Зокрема, 9 квітня було подано звернення в Конституційний Суд з вимогою розтлумачити положення закону про запобігання фінансовій кризі.

«Стаття 22 Конституції України проголошує: «при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу чинних прав і свобод громадян. Сподіваюся, суд найближчим часом розгляне наше звернення й ухвалить справедливе рішення. І це допоможе захистити тих, кому зараз дуже непросто», - сказала вона.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358