Президентські вибори, заплановані на 25 травня, будуть легітимними навіть за умови, якщо в Криму не відкриється жодна з виборчих дільниць. Про це, як передає кореспондент Forum'у, на прес-конференції заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

«Нещодавні зміни до закону про вибори Президента, які ухвалила Верховна Рада, передбачають, що в разі, якщо не відкривається якась дільниця, це не вплине на загальний результат, на їхню (виборів. - Ред.) легітимність. Просто ця дільниця не буде зараховуватися в загальному обліку виборів. Якщо в окрузі не відкриється жодна дільниця, значить, для виборів буде втрачено цілий округ, але це жодним чином не вплине загалом на легітимність виборів», - заявив він.

При цьому експерт зазначив, що такий стан справ знімає частину проблеми, однак не вирішує основну, що стосується того, яким чином держава забезпечить своїм громадянам, які проживають у Криму, можливість реалізувати своє виборче право.

За його словами, на сьогодні створення умов для волевиявлення громадян у Криму є проблематичним.

Черненко зазначив, що найближчим часом проводитимуться дискусії із залученням фахівців з Грузії та Молдови, у складі яких також є «окуповані території».

За його словами, наразі є три можливі шляхи вирішення цієї проблеми, хоча вони досить складні.

«Перший із них - спробувати організувати дільниці, нехай не 1200, а хоча б там, де можна на території самого Криму. У військових частинах, на кораблях, у місцях компактного проживання кримських татар все-таки надати, за можливості, право максимальній кількості громадян України проголосувати», - зазначив він.

Другий шлях, зазначив експерт, - це організувати виборчі дільниці на прикордонній території. Однак, за його словами, у зв'язку з досить великими відстанями це можливо вирішить питання тільки для тих, хто проживає на півночі Криму.

І третій варіант, на думку Черненка, - це можливість організації для жителів Криму електронного голосування, однак для цього потрібен час і кошти.

Нагадаємо, 22 лютого Верховна Рада ухвалила постанову «Про самоусунення Президента України від виконання конституційних повноважень» і призначила президентські вибори на 25 травня.

Верховна Рада України внесла зміни до виборчого законодавстао щодо виборів Президента України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

587