Рішення про входження Криму до складу РФ набуло чинності, референдум потрібен тільки для його підтвердження, заявляє перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв.

«Рішення Верховної Ради набуває чинності з моменту ухвалення», - сказав він на прес-конференції у Сімферополі в четвер.

Темиргалієв наголосив, що з сьогоднішнього дня російські Збройні сили є законними на території півострова, тоді як Збройні сили третіх країн - «окупаційними».

За його словами, українським військовослужбовцям буде запропоновано або скласти нову присягу, або їм буде надана можливість безпечно піти на територію материка, передає «Інтерфакс-Україна».

Разом із тим, Темиргалієв прогнозує, що Росія погодиться приєднати до себе Крим як суб'єкт Російської Федерації.

«Я переконаний, що Російська Федерація прийме пропозицію Криму і Крим стане членом Російської Федерації», - сказав він на прес-конференції в четвер у Сімферополі.

Він зазначив, що після приєднання до Росії Крим співпрацюватиме з регіонами України на рівні міжрегіональної співпраці.

Як раніше повідомляв ForUm, парламент АРК ухвалив рішення увійти до складу РФ і переніс референдум на 16 березня.

Нагадаємо, 1 березня 2014 р. голова Ради міністрів Криму Сергій Аксьонов заявив про перенесення референдуму в Криму на 30 березня.

Раніше ВР Криму проголосувала за проведення 25 травня референдуму «про розширення повноважень Криму. На підтримку цього рішення проголосували 55 із 64 присутніх кримських парламентаріїв.

Раніше, 27 лютого 2014 р. президія Верховної ради Криму звернулася до жителів республіки, пояснивши необхідність проведення референдуму.

Нагадаємо, 4 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним рішення Верховної ради Криму про призначення Сергія Аксьонова головою Ради міністрів автономії і проведення референдуму з питання розширення повноважень АР Крим.

Генеральна прокуратура України оголосила поза законом рішення про референдуми в Криму та Донецьку.

В Україні немає законодавчої бази для проведення місцевих референдумів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

709