Рішення Верховної Ради Криму про приєднання півострова до Росії не є легітимним, заявив посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.

За його словами, це рішення порушує чинну Конституцію України.

Як заявив Томбінський, згідно із Конституцією, доля Криму може визначатися тільки на всеукраїнському референдумі. Він також зазначив, що в Брюсселі сьогодні Рада міністрів ЄС розглядає кризу в Криму, але поки інформації про результати немає.

Як раніше повідомляв ForUm, парламент АРК ухвалив рішення увійти до складу РФ і переніс референдум на 16 березня.

Нагадаємо, 1 березня 2014 р. голова Ради міністрів Криму Сергій Аксьонов заявив про перенесення референдуму в Криму на 30 березня.

Раніше ВР Криму проголосувала за проведення 25 травня референдуму «про розширення повноважень» Криму. На підтримку цього рішення проголосували 55 із 64 присутніх кримських парламентаріїв.

Раніше, 27 лютого 2014 р. президія Верховної ради Криму звернулася до жителів республіки, пояснивши необхідність проведення референдуму.

Нагадаємо, 4 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним рішення Верховної Ради Криму про призначення Сергія Аксьонова головою Ради міністрів автономії і проведення референдуму з питання розширення повноважень АР Крим.

Генеральна прокуратура України оголосила поза законом рішення про референдуми в Криму та Донецьку.

В Україні немає законодавчої бази для проведення місцевих референдумів.

Джерело: «Радіо Свобода»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

796