Членами уряду народної довіри не можуть бути учасники списку ста найбагатших людей України і керівники органів виконавчої влади або працівники Адміністрації Президента, які обіймають ці посади з початку 2010 року, такі критерії відбору сформулювало Коло народної довіри.

Серед інших вимог: досвід роботи в галузі мінімум 7 років, за винятком МВС, СБУ, Міноборони, досвід роботи на керівних посадах щонайменше 5 років і непричетність до порушень прав людини та відсутність інформації про корупційну діяльність, йдеться у заяві Кола, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми перевіримо за цими критеріями кожного конкретного кандидата, якого запропонує нова парламентська більшість, і доповімо вам про результати. Кожен член уряду повинен отримати схвалення Майдану», - підкреслюється у документі.

Як пояснив журналістам представник секретаріату Кола народної довіри Валерій Пекар, у ньому представлені ключові організації Майдану, які є найбільш потужними, відомими та авторитетними.

За словами представника Автомайдану Сергія Пояркова, крім нього до Кола також входять Ольга Богомолець від медиків Майдану, Дмитро Ярош від «Правового сектора», владика Стефан від духовної ради Майдану, Олег Михнюк від воїнів-афганців, Володимир В'ятович від «Громадського сектора», Руслана Лижичко та Святослав Вакарчук.

«Коло народної довіри - це не керівний орган Майдану. Це, умовно кажучи, посередник між Майданом і менеджерами, яких народ найматиме», - пояснив владика Стефан.

Представники Кола підкреслили, що список його учасників не остаточний, він буде розширюватися, і його члени самі не претендують на якісь посади.

«Ми вимагаємо не просто уряд, а уряд народної довіри. Такий уряд має бути сформований з визнаних професіоналів з незаплямованою репутацією, а не партійних функціонерів», - підкреслюється у заяві Кола.

Його учасники також повідомили, що у понеділок пізно ввечері провели багатогодинну зустріч з в.о. міністра фінансів Юрієм Колобовим, за його ініціативою, щоб простежити процес передачі влади.

За їхніми словами, вони залишилися задоволені підсумками зустрічі, підкресливши готовність глави Мінфіну детально обговорювати найскладніші питання.

Нагадаємо, виконуючий обов'язки Президента України та голови Верховної Ради Олександр Турчинов доручив лідерам фракцій до 25 лютого визначитися з формуванням парламентської коаліції та подати пропозиції щодо складу нового уряду.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

503