З 1 січня 2014 року здійснюється реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Про це міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова повідомила під час відеоконференції в Кабінеті Міністрів на тему «Результати та перспективи запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію і цукровий діабет».

За її словами, з 1 березня обіг препаратів інсуліну, зокрема закупівля за гроші місцевих бюджетів, здійснюватиметься після декларування зміни оптово-відпускної ціни, яка не повинна перевищувати встановлений МОЗ граничний рівень.

Богатирьова повідомила, що 21 січня був затверджений Порядок розрахунку граничного рівня оптово-відпускних цін на препарати інсуліну на основі порівняльних (референтних) цін, згідно з якими розраховані та встановлені граничні рівні оптово-відпускних цін 95 торгових назв препаратів інсуліну, а їх перелік був оприлюднений 30 січня на сайті МОЗ.

«Реалізація пілотного проекту не змінює порядок призначення медиками препаратів інсуліну та порядок їх відпуску, а спрямована на запровадження державного регулювання вартості ліків, оскільки за результатами проведеного аналізу було встановлено, що регіони закуповують одні й ті ж препарати за різними цінами, а цінова політика в Україні на них вища, ніж в інших країнах», - зазначила Богатирьова.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

221