Сьогодні бджільництвом в Україні займаються близько 400 тисяч бджолярів, які тримають приблизно 4 мільйони бджолосімей. Це дає можливість Україні займати перше місце в Європі і входити до п'ятірки світових лідерів з виробництва меду. Про це розповів директор «Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича» Олександр Галатюк під час веб-конференції ІА «AgroNews».

«Україна виробляє більше 70 тисяч тонн меду на рік. І понад 17 тисяч тонн меду у 2013 році було експортовано в інші країни. Найбільше цього продукту виробляють ву центральних, південних і східних регіонах нашої країни. Український мед цінують у світі за його виняткові якості. Найбільшим попитом у світі користується мед з акації, липи, соняшника, гречки, різнотрав'я і лісовий мед», - повідомив Галатюк.

Що стосується порід бджіл, то найбільш поширеними в Україні є карпатська, поліська, українська степова породи. Вони є автентичними для нашої країни, оскільки добре пристосовані до місцевих кліматичних умов. А це дає можливість з року в рік збирати великі обсяги меду.

Крім того, на Західній Україні існує чимало господарств, які займаються вирощуванням та селекцією бджіл.

«Попит на українську бджолу обумовлений високим рівнем резистентності бджіл, тобто вони стійкі до хвороб і змін клімату. Також українська бджола не агресивна і старанна», - зазначив Галатюк.

За словами директора «Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича», Україна досить активно розвиває напрям бджільництва, зокрема в частині експорту вітчизняного меду і селекції бджолиних сімей. І щоб не втратити такі позитивні напрацювання, потрібно, щоб на урядовому рівні була створена програма підтримки бджільництва, яка б стимулювала вітчизняних пасічників розвивати галузь.

Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики і продовольства України повідомляв, що галузь бджільництва динамічно розвивається. Щорічно зростають обсяги як виробництва, так і експорту. Так, український мед активно купують Німеччина, Росія, США, Австрія та Польща.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

78