Прийняті 16 січня закони - необхідний крок для формування європейської правової держави. Таку думку було озвучено експертами під час круглого столу «Гармонізація законодавства з Європейським союзом: правові інновації», що відбувся сьогодні в інформаційному агентстві «Українські новини».

Як зазначив політолог Вадим Карасьов, регламентація суспільних процесів - нормальна європейська практика. «Відразу після розпаду СРСР ми почали запозичувати європейське нормативне поле. Але цей процес стосувався переважно регламентації влади. Іншими словами, ми працювали над тим, щоб вибудувати систему влади, яка відповідала б європейській практиці. При цьому ми упустили момент нормативності самих суспільних процесів, регламентування суспільства. А це, безумовно, необхідна робота», - вважає політолог.

За словами експертів, всі норми, які були встановлені законами від 16 січня, присутні в європейському законодавстві. «Наприклад, за законами Франції та Італії за участь у масових акціях у масках передбачено штраф у розмірі 1,5 тисяч євро. Sim-карту в Італії можна купити тільки з паспортом. Там же заборонено рухатися колонами автомобілів більше п'яти. Тобто ці закони точнісінько повторюють європейську практику», - зазначив економіст Владислав Старинець.

Негативне сприйняття цих законів, за словами експертів, пов'язано не стільки з самими нормами, скільки із загальною напруженістю в суспільстві. «Якби ці закони приймалися в більш спокійній атмосфері суспільства, вони були б зустрінуті значно спокійніше. Я думаю, коли криза буде подолана і країна повернеться в нормальний ритм розвитку, деякі їхні норми можна буде обговорити ще раз. Але в кожному разі демократія не означає вседозволеність. І чіткі правила повинні бути встановлені не тільки для влади, а й для громадських інститутів», - сказав політолог Юрій Кочевенко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

438