Міністр у справах ЄС Франції Тьєррі Репентин під час парламентських слухань розкритикував переговорний процес, який Євросоюз проводив з Україною.

Він заявив, що Президент України Віктор Янукович надав послугу як ЄС, так і українському населенню, поклавши між сторонами початок нової дискусії.

«Янукович викликав у населення апетит до Європи, чого не було раніше», - сказав політик.

На його думку, Україна перебувала в складній ситуації через тиск з боку Росії.

При цьому Репентин зазначив, що з наближенням Вільнюського саміту ЄС все більше акцентував увагу на факторі Юлії Тимошенко, забуваючи про інші вимоги.

«Оскільки ми хотіли, щоб Україна була надійно закріплена у Європі, наші вимоги про прийняття законодавчих актів у галузі виборчого правосуддя, свободи преси, а також права кожного громадянина балотуватися на виборах стають слабшими. І ми були зациклені на символі звільнення пані Тимошенко», - вважає він.

Французький політик прогнозує, що ситуація може прояснитися після президентських виборів в Україні. При цьому він звернув увагу, що зробивши паузу в євроінтеграції, Україна не приєдналася до Митного союзу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр заявив, що уряд у найближчі два місяці визначиться зі своєю позицією в переговорах з Європейським Союзом щодо умов імплементації Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199