Кардинал Любомир Гузар зараз не є главою УГКЦ, тому його слова не варто розцінювати, як офіційну позицію церкви.

Таку думку висловили опитані експерти, коментуючи заяву Гузара, згідно з якою українці мають право протестувати зі зброєю в руках.

«Кардинал Гузар зараз не є главою УГКЦ, тому його слова не варто розцінювати, як офіційну позицію церкви. Цілком очевидно, що тільки уповноважені представники держави в певних ситуаціях мають право на застосування зброї, - зазначив Валерій Кучерук, директор Аналітичної групи їм. Григорія Сковороди. - В принципі, громадяни мають право захищати себе, якщо сила, яка була до них застосована, неадекватна цілковитим порушенням закону. Але хай там як, той же Гузар в інтерв'ю сказав, що «сила нашого народу - в миролюбстві». А народ-то - з обох сторін».

Згодний з подібною позицією Юрій Кочевенко, директор Інституту стратегічної політики.

На думку експерта, в умовах політичної нестабільності потрібно зважувати кожне вимовлене слово.

«Особливо це стосується такої авторитетної людини як Любомир Гузар. Нашій країні, на щастя, поки ще далеко до того рівня автократії, коли єдиним можливим способом зміни влади стає збройне повстання», - додав він.

Політолог підкреслив, що на сьогодні відсутні передумови до силового протистояння.

«Зміна владних еліт у нас відбувається постійно - нехай не завжди чисто, але в цілому досить демократично. Жодних реальних передумов до силового протистояння на даний момент просто немає. Всі пристрасті нагнітаються абсолютно штучно. І якщо спокійно і тверезо оцінювати ситуацію, цього просто не можна не розуміти», - підсумував експерт.

Нагадаємо, що раніше екс-глава УГКЦ, кардинал Любомир Гузар заявив в інтерв'ю газеті «Україна Молода», що протестувальники мають право на збройний опір. Гузар вважає, що право на опір є природним і не вимагає писаної форми.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

116