Італієць Крістіан д'Алессандро став останнім з 30 фігурантів справи про інцидент на платформі «Прирозломна», який отримав у четвер постанову про амністію. Напередодні йому не змогли знайти перекладача для виконання процедури, повідомили в прес-службі Greenpeace.

«Він вже отримав постанову. Таким чином, всі 30 чоловік вже амністовані. Зараз він приєднається до решти для вирішення питання про транзитну візу», - сказав представник прес-служби, повідомляє «ИТАР-ТАСС».

Як розповіли в прес-службі ФМС Росії, вже 22 людини з числа активістів подали документи для оформлення віз. «Їх видадуть найближчим часом, можливо, вже завтра», - сказали у відомстві, зазначивши, що іноземці зможуть відразу ж виїхати з Росії.

Нагадаємо, активісти міжнародної організації Greenpeace спробували 18 вересня піднятися на нафтову платформу «Прирозломна» в Печорському морі для проведення акції проти нафтовидобутку в Арктиці. У результаті активісти, серед яких і один громадянин України, були затримані, їм були пред'явлені звинувачення у піратстві.

Всім 30 затриманим активістам Greenpeace у справі про НП на «Прирозломній» пред'явлені звинувачення в хуліганстві, при цьому звинувачення в піратстві, висунуті раніше, не зняті.

18 листопада суд в Петербурзі почав відпускати під заставу активістів «Грінпіс» і в кінці листопада відпустив останнього активіста.

24 грудня слідчі почали видавати активістам Greenpeace постанови про закриття щодо них кримінальної справи по амністії.

25 грудня Росія амністувала громадянина України, члена екіпажу судна «Арктик Санрайз» Руслана Якушева.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

124