Кабінет Міністрів схвалив нову концепцію продовольчої безпеки країни, яку представив міністр агрополітики Микола Присяжнюк.

Її основи викладені в розробленому аграрним відомством проекті президентського указу «Про засади забезпечення продовольчої безпеки України». Документ передбачає забезпечення населення продуктами харчування і розвиток та ресурсної бази.

«Наведення порядку в питанні продовольчої безпеки є одним з ключових завдань Президента України. Ми чітко розуміємо, що забезпечення громадян продуктами харчування без збільшення виробництва та розвитку ресурсної бази є вузьким підходом. Тому, затвердження Урядом основ продбезпеки є важливою підтримкою розробленого фахівцями Мінагрополітики документа, яким буде розмежована політика держави у забезпеченні продбезпеки на коротко - та довгострокову перспективу», - запевнив Присяжнюк.

Очільник відомства додав, що Мінагрополітики запропонувало формувати державну політику в довгостроковій перспективі.

«А це значить розвивати національну насіннєву і племінну справу, родючість ґрунтів, збалансувати сівообіг, техніко-технологічні фактори. І головне - сформувати у сільгоспвиробників довгострокову мотивацію. Відтепер формувати основи продбезпеки будуть не тільки для суспільства в цілому, але і для окремих його груп. Наприклад, це вирішить низку проблемних питань у забезпеченні дітей, студентів, безробітних та малозабезпечених необхідними продуктами харчування. Такий підхід притаманний розвиненим країнам, в яких держава гарантує необхідне мінімальне харчування», - підкреслив міністр.

Нагадаємо, що в проекті Указу Президента «Про Засади забезпечення продовольчої безпеки України» визначаються завдання та напрями здійснення державної політики щодо забезпечення продовольчої безпеки в сфері безпеки та якості, соціальній сфері, економічній сфері міжнародної торгівлі. Роботу в цих напрямках буде здійснювати не тільки Мінагрополітики, але і Мінекономрозвитку, Мінсоцполітики, МОЗ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

147