Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує серйозного доопрацювання, інакше цей документ створював серйозні політичні й економічні ризики для країни, заявив в ефірі телеканалу БТБ Євген Копатько, соціолог, директор компанії «Research and Branding Group».

Експерт зазначив, що на хвилі невиправданого єврооптимізму, яка була створена в українському суспільстві, влада зробила мужній крок, призупинивши підписання документа для його доопрацювання на більш вигідних для України умовах. Соціолог зазначив, що результати експертного опитування про відкладання підписання асоціації засвідчили, що половина фахівців підтримують такий крок.

«Коли експерти почали дивитися, збирати інформацію, не дуже добре у нас виходило з європейцями. Не тому, що вони погані, а тому, що документ потрібно було більш детально опрацювати», - пояснив Копатько.

Соціолог сказав, що потрібно було провести більш ретельну роботу щодо роз'яснення всіх ризиків асоціації як для української економіки, так і для суспільства в цілому. Директор «R&B Group» додав, що в Європі є розуміння наших внутрішніх ризиків від підписання асоціації, тому ЄС не відмовляється від подальшого діалогу, а підтверджує намір підписати угоду з Україною. Копатько вважає, що роз'яснювальна робота про ризики асоціації, проведена останнім часом, дозволила знизити градус протистояння між євроромантиками і євроскептиками в Україні, що дозволяє вести спокійну дискусію у форматі круглого столу без політичних акцій і євромайданів.

«Є хороша тенденція, що все заходить в русло переговорів, і це дуже нормально», - сказав Копатько, коментуючи круглий стіл за участю президента і трьох екс-президентів України стосовно виходу з політичної кризи, що дозволить досягти суспільного примирення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

156