Радник глави європейської дипломатії Кетрін Ештон Майя Косьянчич заявила у телефонній розмові з кореспондентом БТБ про те, що ЄС готовий обговорити з українською делегацією проблемні моменти Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Майя Косьянчич повідомила, що ЄС готовий до підписання Угоди про асоціацію.

«Ми сподіваємося, що підтримка євроінтеграції продемонстрована більшою частиною українського суспільства, стане фактором, який об'єднає політичні сили країни. Ми відкриті до обговорення умов підписання Угоди», - сказала радник Ештон.

Вона підтвердила, що ідея обговорення тексту Угоди про асоціацію була запропонована Президентом України Віктором Януковичем під час телефонної розмови з Жозе Мануелем Баррозу. «Ми підтвердили готовність прийняти у себе делегацію на гідному рівні. Ми готові обговорювати різні аспекти імплементації угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі», - заявила Косьянчич, додавши, що на порядку денному стоятимуть питання, які викликають занепокоєння уряду України.

Коментуючи події на Майдані Незалежності у Києві, радник Ештон сказала, що ЄС вірить у те, що всі цивільні права, в тому числі на свободу висловлення власних думок, свободу медіа та мирних зібрань громадян, поважаються в Україні. «Ми також віримо в те, що всі сторони повинні утримуватися від насильства або нападів на громадські й адміністративні установи. Також має бути проведено розслідування застосування сили міліцією у ніч з п'ятниці на суботу», - вважає Косьянчич.

«Я думаю, дуже важливо те, що українська влада зв'язалася з усіма політичними силами і таким чином знайшла мирне політичне рішення. Ми віримо, що це єдиний вихід України зі сформованої ситуації. Ми закликаємо всі політичні сили терміново встановити діалог, який дозволить знайти таке рішення, яке влаштує всі сторони», - резюмувала Косьянчич.

Як повідомлялося раніше, вчора прем'єр-міністр заявив у сесійній залі парламенту про те, що найближчим часом урядова делегація на чолі з першим віце-прем'єр-міністром України Сергієм Арбузовим відправиться в Брюссель для продовження переговорів про підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі.

Ідею продовжити пошук компромісного рішення для України 2 грудня озвучив у телефонній розмові з Жозе Мануелем Баррозу Віктор Янукович.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

208