Європейці, що підтримують українців у їх прагненні масовими акціями продемонструвати прихильність євроінтеграції, навряд чи нормально сприймуть протизаконне захоплення мітингувальниками адміністративних будівель. Про це в інтерв'ю телеканалу БТБ по телефону з Берліна повідомив Олександр Рар, член правління Німецько-українського форуму.

«Я думаю, ці акції просто пахнуть провокацією, тому що такі речі навіть Європа не може підтримувати. Європа може підтримувати мирну демонстрацію українців, які відчувають себе позбавленими європейської перспективи, але захоплення адміністративних будівель – це карається законом, і цього ніхто підтримувати не може. Роблячи це, українська опозиція сама собі риє могилу», - заявив Рар.

За його словами, люди, які закликають таким чином повалити чинну владу і домогтися нових виборів в різні гілки державної влади (в тому числі і президентських), не зовсім розуміють ситуацію. Експерт наголошує, що сьогодні повторення Помаранчевої революції просто неможливе. «Янукович - легально обраний президент України. Це були чесні вибори, в яких він переміг три роки тому, тому просто так зміщувати його вуличними демонстраціями неможливо. Всім зрозуміло, що це абсолютно нелегітимно. Тому порівняння з Помаранчевою революцією 10-річної давності тут не підійде», - сказав Рар.

Член правління Німецько-українського форуму зазначив, що сьогодні українська влада займається роз'яснювальною роботою, мета якої - пояснити населенню, що євроінтеграційний процес триває, і країна не має наміру змінювати обраний курс зовнішньої політики. «Україна просто взяла тайм-аут, вона хоче переговорити з ЄС про умови домовленостей. Після того, як ці переговори будуть успішними, Україна буде готова підписати змінені договори про асоціацію та зону вільної торгівлі», - упевнений Рар.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169