Російська митниця ввела нові правила проходження товарів, які раніше створили довгі черги у Луганській області, на кордоні з Україною, повідомили у прес-службі української Держприкордонслужби.

«З 12 листопада на вьому російсько-українському кордоні митними органами Росії почнеться реалізація заходів щодо забезпечення дотримання транзиту товарів, які ввозяться на митну територію Митного союзу», - повідомили у службі.

«Раніше такі нововведення були запроваджені у пунктах пропуску на кордоні Росії з Україною у межах Луганської та Донецької областей», - нагадали прикордонники.

Згідно з новими правилами, для оформлення вантажів і транспортних засобів перевізників у пунктах пропуску потрібно буде надати необхідні сертифікати для в'їзду на територію РФ.

Відповідні нововведення наприкінці жовтня викликали затори майже 400 фур на кордоні України і Росії в Луганській області.

Російські митники як єдиний спосіб забезпечення дотримання митного транзиту приймають поручительство, заставу, банківську гарантію, заставу майна та попереднє декларування. Прийняті раніше «дорожні книги» більше не визнаються Росією.

Нагадаємо, з 28 жовтня Федеральна митна служба РФ поширила своє рішення про скасування дії книжок міжнародних дорожніх перевезень (МДП) на митні органи, підлеглі Південному митному управлінню.

Раніше російська митниця з 14 серпня посилила контроль за вантажами практично всіх українських експортерів. Пізніше РФ заявила, що додаткові процедури митного контролю щодо товарів українських підприємств вже не застосовуються.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

742