Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» з п'ятниці, 8 листопада, повністю припинила закупівлю газу у Відкритого акціонерного товариства «Газпром», повідомляє ЦДУ ПЕК.

У жовтні «Нафтогаз» отримав 3,2 млрд кубометрів газу - в середньому за 104 млн кубометрів на добу. З перших днів листопада закупівлі впали вдвічі, 6 і 7 листопада обчислювалися вже однозначними величинами (приблизно за 9 млн кубометрів на добу), а з 8 листопада імпорт припинився, передає «Інтерфакс-Україна».

Як раніше повідомляв ForUm, 7 листопада міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна виплатила 20% боргу за газ поставлений у серпні 2013 року.

Нагадаємо, минулого тижня глава «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, і контракт дозволяє перевести поставки на систему передоплати.

Ставицький припустив, що одним із джерел погашення «Нафтогазом» боргу перед «Газпромом» стане стягнення заборгованості з підприємств комунальної теплоенергетики за поставлений природний газ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388