У Кременчуці сьогодні, 1 листопада, відкрили бронзовий пам'ятник герою роману Ільфа і Петрова «Дванадцять стільців» і «Золоте теля» Остапу Бендеру.

Пам'ятник встановлено в центрі міста біля торгового комплексу «Галактика», що по вулиці Леніна.

Як розповів скульптор Ельданіз Гурбінов, над виготовленням скульптури він працював близько 2 місяців.

«Це другий мій Бендер. Першого свого Остапа Бендера я зробив для Харкова. Зараз він стоїть біля ресторану «Ріо-де-Жанейро». Після його виготовлення мені раптово подарували путівку в Ріо. Це була моя мрія. Потім я привіз звідти горіх і зараз замурував у стілець вашого пам'ятника. Для того щоб мрії збувалися, необхідно посидіти на стільці», - сказав Гурбінов.

Першим на бронзовий стілець з написом «Голодному дитинству у Кременчуці», на спинку якого сперся Остап Бендер, загадати бажання сів перший віце-мер Андрій Погрібний, передає «УНІАН».

Перший віце-мер зазначив, що «пам'ятник Бендеру ми встановили і сподіваємося, що це буде залучати до нас туристів. Адже всім відома його фраза про те, що він провів голодне дитинство у Кременчуці».

«Я хочу, щоб у Кременчуці з'явилися пам'ятник співакові Леоніду Утьосову, який починав кар'єру у Кременчуці. Його можна було б встановити біля якогось ресторану, і пам'ятник меру Кременчука Ізюмову, який вивів породу кременчуцьких голубів», - сказав Погрібний.

Пам'ятник Бендеру встановлений на тлі вікон торгового центру, обклеєних цитатами і афоризмами Ільфа і Петрова: «Я шаную кримінальний кодекс», «Швидко тільки кішки народжуються», «Командувати парадом буду я», «Не робіть з їжі культу», «Почім опіум для народу» тощо.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1798