Міністерство охорони здоров'я України, Європейський директорат з якості лікарських засобів (EDQM), охорони здоров'я та питань трансплантації, Національний інститут хірургії та трансплантології ім.О. Ш алімова і Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів мають намір створити в Україні Національне агентствотрансплантации.

«Я думаю, що протягом двох найближчих тижнів ми зможемо затвердити остаточний текст меморандуму... Після узгодження тексту меморандум буде підписаний», - заявив віце-президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетик у середу під час «круглого столу» за підсумками візиту в Україну Європейського директорату з якості лікарських засобів (EDQM) і трансплантації Ради Європи, передає «Інтерфакс-Україна».

Разом з тим він пояснив: «Після цього ми будемо рухатися за трьома основними напрямами. Напрям перший - створення Національного агентства трансплантації України, другий - адаптація та імплементація європейських протоколів та європейських норм в Україні, та напрям третій - підготовка фахівців для роботи в цій галузі в Україні».

У той же час представники Європейського директорату заявили про готовність надати інструкторів, які допоможуть навчити українських трансплант-координаторів , оскільки в Україні їх не готують.

Найштетик, у свою чергу, підкреслив, що в Україні трансплант-координаторів – фахівців, які відстежують появу донора і координують доставку органу реципієнту, – не готують.

Керівник відділу трансплантації та хірургії печінки Націнституту хірургії та трансплантології ім.О.Ш алімова Олег Котенко висловив думку: «Підготовка трансплант-координатора, створення служби трансплант-координації та Національного агентства дозволять системно підійти до питання організації трансплантації і отримати результат, можливо, навіть за невеликий час, враховуючи досвід Хорватії, Молдови, які за останні 3-4 роки зуміли різко підняти кількість і якість своїх трансплантацій».

На думку директора Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Руслана Салютіна, першочерговим є створення системи, яка могла б адекватно управляти як трансплантаційними центрами, так і проводити соціальну рекламу.

Він також зазначив, що в Україні є досвід роботи трансплант-координаторів - у Запорізькому, Дніпропетровському, Донецькому центрах трансплантології.

«Ми зараз активно переформатуємо ту нормативно-правову базу, яка була прийнята ще на початку 2000-х років. І зараз у нас є проект інструкції вилучення органів у посмертного донора, де будуть прописані елементи трансплант-координації - повністю ця система, нормативне забезпечення», - пояснив Салютін.

Він додав: «Буде введена нормативна система трансплант-координації. Зараз у нас такої системи немає».

За його словами, забір органів від посмертного донора може проводитися у великих обласних клінічних лікарнях, де є необхідна матеріально-технічна база і підготовлений персонал.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

105