Рівень свободи інформації, який забезпечений сьогодні в Україні, є найвищим за час незалежності. Про це заявив під час дискусії з нагоди відзначення в Україні Дня права знати керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента України Денис Іванеско, повідомили ForUm'у у прес-службі Глави держави.

« Україна перебуває сьогодні на високому рівні свободи інформації. Держава забезпечує системне виконання Закону «Про доступ до публічної інформації», а також належний нагляд за його дотриманням», - підкреслив він.

За словами Іванеска, сьогодні держава надає своїм громадянам ту інформацію , якої вони потребують , тим способом , який зручний запитувачу . Тільки за минулий рік центральними органами виконавчої влади та ОДА в рамках виконання норм Закону «Про доступ до публічної інформації» було оприлюднено 290 тис. документів , надано 43 тис. відповідей на інформаційні запити , з них 3400 запитів представників ЗМІ. З цієї кількості 25 тис. запитів були направлені розпорядникам по електронній пошті.

Показник кількості запитів 8,8 на 10 тис. осіб населення цілком відповідає показникам провідних демократичних країн. 93 % запитувачів отримали відповіді на запити протягом базового п'ятиденного терміну .

На думку представника АПУ, досягти такого рівня вдалося, в першу чергу, завдяки якісно прописаному закону, який третій рік поспіль входить до десятки кращих законів світу про доступ до інформації.

Також Іванеско подякував незалежним експертам і представникам НГО за високі оцінки , які отримує стан реалізації норм Закону . «Це наша спільна перемога , результат спільних зусиль громадських активістів , журналістів та влади. Без ретельного контролю , без лідерства АПУ , без принципової позиції Президента України у нас не було б таких позитивних оцінок і високого рівня виконання Закону», - зазначив він.

Нагадаємо, що раніше Іванеско заявив, що Президент України Віктор Янукович не погодиться на звуження прав громадян на доступ до інформації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

165