Інженери із Массачусетського технологічного інституту (MIT) навчають роботів просити про допомогу, повідомляє IEEE Spectrum. Для навчання використовуються мобільні роботи youBot з маніпулятором, пристосовані для збірки меблів IKEA.

Згідно з проектом, зіткнувшись з якось непередбаченою ситуацією, з якою робот не в змозі впоратися самостійно, він повинен зрозуміло попросити про допомогу у людини.

Випадків, коли роботу може знадобитися допомога людини, безліч: важкодоступність деталей або складність позиціонування деталей на складальному стенді. Зіткнувшись з якою-небудь складною ситуацією, youBot повинен самостійно визначити характер трудності, класифікувати її, а потім у зрозумілій і простій формі попросити про допомогу людину, пише «Lenta.ru».

Роботи, що беруть участь в експерименті, здатні, наприклад, попросити випробувача подати білу ніжку збираного столу, перевернути стільницю або відвернути туго закручений саморіз. Прохання про допомогу подаються голосом. Отримавши допомогу, роботи здатні подякувати людині і продовжити виконання завдання самостійно. У перспективі така система дозволить удосконалити роботів, зайнятих, зокрема, на виробництві, оскільки операторам не доведеться з'ясовувати причини затримок.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

228
Классические туфли мужские