Туреччина приєднається до будь-якої коаліції проти режиму Башара Асада, навіть якщо не буде офіційного рішення Радбезу ООН, повідомляє у понеділок агентство Рейтер з посиланням на главу МЗС країни Ахмета Давутоглу.

«В даний час 36-37 країн обговорюють ці альтернативи. Якщо у процесі цих обговорень буде сформовано коаліцію проти Сирії, Туреччина займе місце у цій коаліції», - цитує агентство слова Давутоглу.

За словами міністра, Анкара завжди виступала за те, щоб міжнародне співтовариство діяло на підставі рішень ООН, проте в даному випадку уряд готовий розглянути й інші варіанти, якщо Рада Безпеки не ухвалить рішення про чинення тиску на Дамаск, повідомляє РІА «Новости».

Чергове загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня, коли низка ЗМІ повідомили про масштабне застосування військами уряду хімічної зброї на околицях Дамаска. Жертвами атаки стали, за попередніми даними, понад 600 людей. Коаліція національної опозиції Сирії стверджує, що кількість жертв становить близько 1,3 тисячі осіб, гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» наводить дані про 355 загиблих. Після інциденту сторони конфлікту неодноразово заявляли про свою непричетність, звинувачуючи у трагедії опонентів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180