Україна демонструє «позитивний тренд» у питанні підписання запланованої на листопад Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, і зможе підписати цей документ, якщо виконає раніше висунуті для цього умови. Про це сказав єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле в опублікованому сьогодні інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza.

«Звичайно, Україна зможе у листопаді підписати Угоду про асоціацію, це залежить від неї самої. Позицію щодо цієї справи чітко висловила Рада Європейського союзу: країна повинна припинити вибіркове правосуддя, реформувати виборче законодавство і показати прогрес у впровадженні європейських стандартів», - сказав він.

«Бачу певний позитивний тренд: уряд розуміє, наскільки важливий договір для країни і для нас», - зазначив Фюле.

Єврокомісар також висловив упевненість в тому, що українська влада однозначно хоче інтеграції з Європейським Союзом, а не вибирає між Заходом і Митним союзом, створеним Російською Федерацією, повідомляє «УНІАН».

Фюле також сказав, що ЄС не підготував ніякого «плану Б» щодо Угоди про асоціацію з Україною, зазначивши, що навіть, якщо з якихось причин даний документ не буде підписаний - це не штовхне Україну в обійми Росії.

«Якщо цього не відбудеться, то це не зменшить ролі України в регіоні, навпаки - посилить її і створить великі можливості співпраці з усіма сусідами, у тому числі з Росією», - сказав він.

У той же час він не дав прямої відповіді на запитання журналіста, чи залишається звільнення з в'язниці екс-глави українського уряду Юлії Тимошенко обов'язковою умовою для підписання Угоди про асоціацію.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр закордонних справ України Леонід Кожара прогнозує, що українська сторона у вересні вирішить проблемні питання, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318