Інтеграційний процес України з Європейським Союзом може і повинен відбуватися одночасно з розвитком стратегічного партнерства з Росією та іншими членами Митного союзу. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю французькому виданню «Le nouvel Economiste», повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України.

Глава уряду зазначив, що Україна не перебуває на перехресті двох альтернативних шляхів щодо співпраці з ЄС і МС, а «має тільки один шлях: наші національні інтереси».

Азаров зазначив, що Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є «унікальним документом, корисним у практичній площині як для України, так і для ЄС, забезпечує також створення великої зони вільної торгівлі».

За його словами, угода є великим за розмахом інструментом, який за своїми масштабами, цілями і соціально-економічними наслідками, включаючи всі галузі співробітництва, відкриває Україні шлях до подальшого прогресивного розвитку. Прем'єр-міністр зазначив, що цей інструмент може служити як стратегічний тест системних реформ в Україні, реалізація яких дозволить створити стандарти ЄС.

«У зв'язку з цим ми не повинні робити вибір між ЄС та Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан)», - зазначив він.

Разом з тим Азаров додав, що всі угоди, укладені з Митним союзом, не можуть перешкоджати інтеграції з ЄС: «Вони є доповненням до національного законодавства і, таким чином, не можуть бути перешкодою на шляху виконання зобов'язань, прийнятих у рамках ВТО, а також створення поглибленої та універсальної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. При цьому інтеграційний процес України з ЄС може і повинен відбуватися одночасно з розвитком стратегічного партнерства з Росією та іншими членами Митного союзу».

Він повідомив, що за підсумками 2012 року більше 36% обороту зовнішньої торгівлі Україна мала з країнами - учасницями Митного союзу, що склало 63 млрд доларів США.

«Ми отримуємо з цих країн більшість енергетичних ресурсів та сировини для забезпечення функціонування економіки. Ми не можемо ігнорувати цей факт. Крім того, Митний союз є основним споживачем українських товарів - наприклад, труб. Якщо Європейський Союз прийме рішення розвивати свій нафтогазовий сектор, придбавши більше 2 мільйонів тонн наших труб, можна тільки вітати це», - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали в Мінську меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і нашою країною.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна готова приєднатися до положень Митного союзу, які не суперечать євроінтеграції.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225