Верховна Рада України розгляне зміни до Конституції щодо обрання суддів у вересні. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на брифінгу журналістам заявив глава парламенту Володимир Рибак.

«Ми будемо розглядати це питання у вересні. Я ще не направляв законопроект до комітету і сам ще його не читав. Вчора була пропозиція від депутатів його розглянути. Але я сказав, що ми не готові і розглядати його в залі не будемо», - сказав він.

За словами Рибака, розгляд даного законопроекту можливий тільки після проведення всіх регламентних процедур, зокрема після розгляду його комітетом. «Якщо він набере 226 голосів, направимо його до Конституційного суду, і тільки після його висновків на наступній сесії (IV. - Ред.) у січні зможемо прийняти рішення. Це дуже непросте питання», - сказав голова ВР.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович запропонував парламенту призначати суддів безстроково. Відповідні пропозиції внесено на розгляд ВР у законопроекті змін до Конституції, які стосуються судової системи.

4 липня Президент передав до Верховної Ради проект змін до Конституції, що стосуються реформування судової системи.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

150