Плата за навчання у школах мистецтв підвищуватися не буде. Про це заявив перший заступник міністра культури України Тимофій Кохан на Всеукраїнській нараді керівників регіональних органів культури з питань стану та перспектив розвитку культурно-мистецької освіти у Львові, повідомляє прес-служба Мінкультури.

«Позиція Міністерства: ми будемо проти того, щоб піднімати плату за навчання. Це була ідея Міністерства фінансів. У них завдання знаходити нові форми поповнення бюджету, але в даному випадку абсолютно чітка позиція уряду, що на даному етапі підвищення не буде. Тут всі повинні розуміти, що це не та галузь і не форма, де треба брати гроші. Навчання, діти, естетичне виховання - тут потрібно, навпаки, давати, знаходити максимальну можливість фінансовий тягар з батьків зняти. Вони просто не будуть віддавати дітей до цієї школи, а далі ви розумієте, що буде - буде катастрофа для поколінь», - зазначив перший заступник міністра.

Кохан також додав, що зараз відбувається перегляд бюджету, тому Міністерство сподівається на додаткові фінанси.

За його словами, також не може бути мови про зменшення кількості працівників галузі.

«Міністерство культури шукає способи підняти престиж закладів культури на селі та працевлаштувати всіх фахівців творчих професій. Адже в Україні 25% випускників культурних вузів не мають місця роботи. Наприклад, в Донецькій області працевлаштування випускників комунальних вишів ледь перевищує 40% (середній по Україні - 84,7). А в цей час в області працює 4 музичних училища. Як на це реагувати? Низький рівень працевлаштування випускників характерний для Івано-Франківської (50%) та Житомирської (54,5%) областей. Ми знаємо, що керівники місцевих органів самоврядування, м'яко кажучи, не сприяють цьому. У результаті, в більшості областей забезпеченість на селі клубними, а іноді й бібліотечними фахівцями ледве сягає 30%. Виникає питання ефективності використання бюджетних коштів на підготовку кадрів», - заявив Кохан.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві культури України запевнили, що плата за навчання у художніх школах і школах естетичного виховання для дітей не буде підвищена до кінця поточного навчального року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

338