Президент України Віктор Янукович звернувся до Верховної Ради з проханням розглянути як невідкладний проект Закону «Про внесення зміни до статті 18 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». Про це сказав глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, повідомляє прес-служба Глави держави.

Проект цього Закону був підготовлений і внесений Кабінетом Міністрів на виконання одного із завдань, визначених у соціальних ініціативах Президента «Діти - майбутнє України», підкреслив Льовочкін.

Зазначеним проектом закону пропонується вдосконалити систему державної підтримки дітей-інвалідів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, шляхом встановлення розміру державної допомоги на зазначених дітей-сиріт на рівні двох прожиткових мінімумів незалежно від отриманої державної соціальної допомоги як дитини-інваліда.

Зараз відповідно до Закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, передбачено виплату державної допомоги в розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. Разом з тим через недосконалість законодавства зазначена виплата зменшується на розмір соціальної допомоги, що виплачується на дитину-інваліда.

Ухвалення зазначеного законопроекту сприятиме підвищенню соціального захисту та матеріального становища дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування.

Як наголошується в повідомленні, після набуття чинності даного Закону 1612 дітей-інвалідів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку чи піклування, будуть отримувати відповідну державну допомогу, збільшену на 894 гривень.

Президент України Віктор Янукович дав доручення Кабінету Міністрів підготувати зміни до чинного законодавства, які передбачають створення сприятливих умов для розвитку дітей, поліпшення матеріального становища сімей з дітьми, їх соціальної підтримки та захисту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

256