Угода про спрощення візового режиму між Україною та Європейським Союзом набула чинності.

Європейський парламенті 18 квітня ратифікував угоду про внесення змін до договору від 1 січня 2008 року між Україною та ЄС, після чого Рада міністрів Євросоюзу затвердила ратифікацію даної угоди.

Згідно із затвердженим документом, у дану угоду вносяться зміни про спрощення видачі та порядку оформлення віз для певного переліку категорій громадян України, число яких збільшується на 9 і, відповідно, плата за опрацювання заяв про оформлення віз з них не стягується.

Таким чином, спрощуються вимоги для оформлення документів для представників громадських організацій, технічного персоналу, що супроводжує журналістів, водіїв, які перевозять міжнародний вантаж, близьких родичів громадян, які проживають на території країн-членів ЄС і які є громадянами однієї із країн ЄС, повідомляють «Українські новини».

Крім того, представників релігійних громад, учасників офіційного транскордонного співробітництва з ЄС, учасників офіційних освітніх програм обміну та участі у семінарах, курсах, конференціях, а також представників різних професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях і семінарах.

Також при цьому встановлюється, що країни-члени ЄС можуть стягувати 70 євро за оформлення віз, якщо заявник звернувся з проханням розглянути його заявку протягом 3 днів на підставі того, що він проживає далеко від дипломатичного представництва.

У разі співпраці дипломатичної установи з посередниками при оформленні віз посередники можуть брати за свої послуги не більше 30 євро.

Документом передбачається визначення чітких термінів дії багаторазових віз на 1 рік і 5 років замість раніше діючого правила до 1 року і до 5 років.

Можливість термінового оформлення візи (протягом 3 діб) особам, які проживають на значній відстані від місця подання клопотання (за умови сплати візового збору у подвійному розмірі).

Документ також передбачає, що українці, які мають дійсні біометричні службові паспорти, можуть відвідувати країни-члени Євросоюзу без віз.

Нагадаємо, 13 травня Рада міністрів Європейського Союзу затвердила схвалену Європарламентом посилену угоду про спрощений порядок видачі віз для України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

517