У Єгипті внаслідок сутичок між прихильниками і противниками президента Мохаммеда Мурсі у ніч на 1 липня потерпіли майже 200 демонстрантів, чотири людини загинули. Про це повідомляє Reuters з посиланням на правоохоронні органи та лікарів.

Одна людина загинула у місті Бені Суйєф, що на південь від Каїра, звідки надійшла перша інформація про сутички між опонентами. Троє були вбиті у місті Асьют, також на південь від столиці. За даними міністерства охорони здоров'я, за медичною допомогою після бійок на вулицях звернулися по всій країні 174 людини.

У Каїрі натовп із кількох сотень осіб напав на головний офіс ісламістського руху «Брати-мусульмани», прихильником якого є Мурсі. У будівлю кидали камені і пляшки із запальною сумішшю. Як повідомляє з місця подій кореспондент The Guardian, у відповідь із будівлі почали стріляти.

У столиці країни велике число противників Мурсі спочатку зайняли площу Тахрір, зібралися біля президентського палацу. Лідери єгипетської опозиції закликають демонстрантів залишатися на вулицях доти, поки президент не подасть у відставку, повідомляє «Lenta.ru».

Agence France-Presse повідомляє з посиланням на анонімне джерело у військових колах, що на вулиці вийшли «мільйони» противників Мурсі та близько 25 тисяч його прихильників. За словами співрозмовника агентства, це найчисельніша акція протесту за «всю історію Єгипту». Офіційного підтвердження цієї інформації не надходило.

Демонстрації прихильників і противників Мурсі приурочені до річниці його інавгурації. До цього дня в єгипетських містах був введений посилений режим безпеки, влада ввела в них війська і взяла під посилену охорону урядові будівлі. Опозиція звинувачує обраного після революції 2011 року президента в ісламізації країни і будівництві авторитарного режиму.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184