Харківська обласна рада ухвалила рішення про відчуження зі спільної власності територіальних громад єдиного майнового комплексу КП ОСК «Металіст».

За відповідне рішення, після якого стає можливим продаж стадіону, сьогодні проголосували 87 депутатів облради.

Стадіон може бути проданий восени на конкурсних торгах. Вартість комплексу складе близько 70 млн дол, повідомляє «УНІАН».

За словами голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, процедура підготовки до проведення та проведення конкурсу займе близько двох місяців. Спочатку буде підготовлено відповідний пакет документів, потім буде створена конкурсна комісія з відбору оцінювачів стадіону, визначено переможця і проведено фінансовий аудит. Далі має бути створена конкурсна комісія з відчуження об'єкта і на конкурсній основі визначено переможця, який і отримає право викупити стадіон.

У свою чергу, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін зазначив, що передбачуваним покупцем ОСК «Металіст» стане футбольний клуб «Металіст», власником якого є харківський бізнесмен Сергій Курченко.

Добкін нагадав, що виручені від продажу стадіону кошти будуть спрямовані на будівництво станції метро «Перемога», реконструкцію Харківської філармонії та Харківського історичного музею.

Депутати облради від опозиції не підтримали рішення про продаж ОСК «Металіст» приватному інвестору.

Стадіон «Металіст» на 40 тисяч глядацьких місць був реконструйований до Євро-2012 і офіційно відкритий 5 грудня 2009 року. Стадіон реконструйований у форматі приватно-державного партнерства: 30% загальної суми вкладень становлять приватні інвестиції бізнесмена Олександра Ярославського (генерального інвестора і координатора підготовки Харкова до Євро-2012, президента групи DCH і, в той час, президента ФК «Металіст), 70% - бюджетні кошти. Загальна сума внесених у той час у реконструкцію стадіону інвестицій склала 95,3 млн дол У 2011 р. Ярославський додатково інвестував у реконструкцію ігрового поля стадіону «Металіст» близько 3 млн євро.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

376