Німеччина сподівається, що восени Україна і Європейський Союз підпишуть Угоду про асоціацію. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив федеральний міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле під час зустрічі з міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою.

Глава МЗС Німеччини зазначив, що після зустрічі з українською стороною можна говорити про конструктивний діалог і позитивні сигнали у питанні відносин України та ЄС.

Більше того, уточнив Вестервелле, ЄС бачить Україну як частину Європи. «Україна - це невід'ємний міст між Сходом і Заходом, і ми сподіваємося бачити вашу країну у спільноті тих, хто проповідує європейські цінності», - заявив він.

При цьому міністр визнав, що зараз Україна перебуває на роздоріжжі. Він також висловив сподівання, що українська влада зробить правильний вибір у бік європейських цінностей і демократії.

У зв'язку з цим Вестервелле позитивно оцінив шанси України підписати Угоду про асоціацію восени цього року. «Я сподіваюся, що угоди все-таки будуть підписані. Але, незважаючи на багато позитивних зрушень України у питанні євроінтеграції, є ще багато того, що ви повинні зробити. Наприклад, це кроки у системі правосуддя та юстиції», - зазначив він.

Крім того, Вестервелле зазначив, що пропозиція німецької сторони про лікування Юлії Тимошенко залишається у силі.

Глава МЗС Німеччини також додав, що в цілому сьогоднішня зустріч справила на нього позитивні враження і він сподівається, що вони збережуться і надалі.

У свою чергу, Кожара підкреслив, що Україна сподівається на підтримку Німеччини у питанні євроінтеграції. «Німеччина - найбільша країна в Європі і її думка буде вирішальною. Враховуючи сигнали після сьогоднішньої зустрічі, ми сподіваємося на тісну співпрацю наших країн», - зазначив він.

Міністр також додав, що 2 липня у Берліні він проведе зустріч зі своїми німецькими колегами, на якій обговорюватимуться питання підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Нагадаємо, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Документ містить не тільки політичну складову, але також передбачає створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

365