В Ірані вранці 14 червня офіційно стартували президентські вибори. По всій країні відкрилися близько 60 тисяч виборчих дільниць, право голосу мають близько 50 млн осіб.

Одним з перших проголосував верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї. Напередодні він закликав жителів країни прийти на виборчі дільниці. «Хто б не був обраний, якщо він здобуде переконливу перемогу, то зможе протистояти ворогам і агресорам з великим успіхом», - сказав Хаменеї.

За крісло глави держави боротимуться шість кандидатів. Чинний президент Махмуд Ахмадінежад у виборах не бере участь - піти на третій термін не дозволяє Конституція.

Усі претенденти на найвищу державну посаду вважаються консерваторами. Проте одному з них - богослову Хассану Роухані - вдалося в останні дні розташувати до себе прихильників реформ. Роухані почав залучати до себе підвищену увагу після заяв про необхідність нормалізувати відносини із Заходом.

Збільшення числа бажаючих проголосувати за богослова пов'язують з тим, що від участі в президентських виборах відмовився кандидат від руху реформістів Мохаммед Реза Ареф, передає «ВВС».

Однак Роухані протистоять серйозні суперники-консерватори, включаючи представника країни на переговорах з ядерної програми Ірану Саїда Джалілі, а також мера Тегерана Мохаммада Баггера Галібафа.

За результатами теледебатів кандидатів, найбільшою симпатією телеглядачів користувався незалежний кандидат, екс-міністр пошти і телеграфу Каразі. Проте його кандидатуру іранські експерти не розглядають як основну.

Решта кандидатів вважаються консерваторами, які близькі за своїми поглядами до іранського духовного лідера аятолли Алі Хаменеї.

На думку спостерігачів, президентські вибори не обмежаться одним туром.

Ці вибори - перші в країні з 2009 року, коли тисячі людей вийшли на вулиці, протестуючи проти порушень під час голосування. На їхню думку, тоді результати були сфальсифіковані на користь Ахмадінежада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

158