Кабінет Міністрів України опублікував текст Меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією.

Як наголошується в опублікованій на урядовому порталі відсканованій копії тексту меморандуму, Україна, з одного боку, і Євразійська економічна комісія як єдиний постійно діючий регулюючий орган Митного союзу і Єдиного економічного простору Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації, з іншого боку, прийшли до взаєморозуміння , зокрема, в тому, що Україні надається можливість бути присутньою на запрошення голови Вищої Євразійської економічної ради, за згодою всіх членів ради, на її відкритих засіданнях.

Також Україні надається можливість бути присутньою на запрошення голови Ради Євразійської економічної комісії, за згодою всіх членів ради, на відкритих засіданнях ради без права участі у прийнятті рішень; присутньою на запрошення голови Колегії Євразійської економічної комісії на засіданнях колегії без права участі у прийнятті рішень. Крім того, Україні надається можливість направляти свої пропозиції в Євразійську економічну комісію.

У меморандумі зазначається, що Україна має право отримувати копії документів, прийнятих Вищою Євразійською економічною радою та Євразійською економічною комісією, за винятком документів, що містять інформацію обмеженого поширення (конфіденційних і для службового користування).

Згідно з документом, Україна декларує наміри дотримуватися принципів, зафіксованих у документах, що формують договірно-правову базу Митного союзу і Єдиного економічного простору, і утримуватися від дій і заяв, спрямованих проти інтересів Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Зазначається, що з метою забезпечення взаємодії у рамках справжнього меморандуму та обговорення питань, пов'язаних з подальшим поглибленням співробітництва, Україна визначає свого представника, наділеного необхідними повноваженнями.
Меморандум не є міжнародним договором і не створює прав і зобов'язань, регульованих міжнародним правом, наголошується у документі.

Крім того, підкреслюється, що меморандум застосовується з дати його підписання.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

319