Президент України Віктор Янукович доручив уряду вдосконалити діяльність щодо здійснення нагляду за дотриманням прав дітей, які усиновлені іноземцями і проживають за межами України, а також забезпечити ефективний захист їхніх прав і законних інтересів.

Згідно з документом, прем'єр-міністр Микола Азаров до 1 липня має забезпечити вирішення в установленому порядку питання про збільшення граничної чисельності працівників закордонних дипломатичних установ України для ефективного виконання у США, Італії, Франції Іспанії функцій з нагляду за дотриманням прав дітей, які усиновлені іноземцями і проживають за межами України.

Крім того, уряд повинен проаналізувати ефективність здійснюваного закордонними дипломатичними установами України нагляду за дотриманням прав таких дітей, передбачивши дієві механізми щодо виявлення випадків порушення їхніх прав, забезпечення захисту прав таких дітей, у тому числі шляхом їхнього повернення в Україну.

Міністру закордонних справ Леоніду Кожарі Президент доручив вжити заходів щодо вдосконалення порядку ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку дітей - громадян України, усиновлених іноземцями і які проживають за межами України.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності створення гідних умов для повноцінного та всебічного розвитку та перебування у сімейному колі кожної дитини.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

332