Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань правового забезпечення роботи правоохоронних органів Володимир Олійник впевнений, що борги ЄЕСУ повинні відшкодувати Павло Лазаренко і Юлія Тимошенко.

«Всі ці неявки Юлії Володимирівни викликані одним - вона робить все можливе, щоб уникнути розгляду судом знакових для неї питань. Мається на увазі вбивство Щербаня та сплата податків корпорації ЄЕСУ», - сказав політик.

На думку Олійника, судові процеси дали б можливість Тимошенко довести свою невинуватість, тому їй не слід їх уникати.

Крім того, на його думку, борги ЄЕСУ, які суд зобов'язав виплатити українській стороні, повинні бути відшкодовані Юлією Тимошенко і Павлом Лазаренком.

«Борги ЄЕСУ будуть повертатися за рахунок українського бюджету. По справедливості далі повинна пройти процедура відшкодування за рахунок винуватих. Всі особи, які мали стосунок до оформлення документів про борги ЄЕСУ - і колишній прем'єр Павло Лазаренко, і Юлія Тимошенко, - мають бути покарані», - впевнений нардеп.

Він зазначив, що раніше Тимошенко мала намір погасити борги корпорації ЄЕСУ за рахунок держави.

Нагадаємо, що Юлія Тимошенко, яка очолювала у 1995-97 роки корпорацію ЄЕСУ, звинувачується в організації ухилення від сплати податків на загальну суму понад 4,7 млн ​​ грн., розкраданні та замаху на розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування понад 25 млн. грн. ПДВ, у службовому підробленні та ухиленні від сплати 681 тис.грн прибуткового податку. Методом розкрадання бюджетних коштів було впровадження корпорацією ЄЕСУ фінансової схеми приховування валютної виручки з використанням підконтрольних офшорних компаній.

Крім того, борг України перед міністерством оборони Російської Федерації за зобов'язаннями ЄЕСУ, гарантованими урядом Лазаренка, становить $400 млн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

239