Рахункова палата РФ проводить перевірку «Газпрому».

«Вперше за п'ять років ми проводимо серйозну перевірку «Газпрому», - повідомив голова Рахункової палати РФ Сергій Степашин.

«Думаю, що підсумки перевірки будуть цікавими», - зазначив він.

«Багато хто говорить про закритість цієї компанії, але я хочу особливо підкреслити, що «Газпром» повністю співпрацює з аудиторами Рахункової палати, надаючи всі необхідні документи», - сказав Степашин.

Степашин раніше вже повідомляв про плани Рахункової палати провести у 2013 році комплексну перевірку ВАТ «Газпром». «Вперше - за останні п'ять років ми якось «Газпром» не чіпали - запланували комплексну перевірку цієї організації, в цілому ефективність роботи компанії, непрофільні витрати, в тому числі питання труб, всього іншого», - сказав він 15 січня на прес-конференції.

Перевірку «Газпрому» здійснюватиме аудитор Сергій Рябухін. Передбачається, що вона завершиться восени 2013 року, до листопада, підкреслив Степашин.

Перевірка цієї компанії ініційована безпосередньо самою Рахунковою палатою, ніхто відомству доручень про її проведення не давав, додав Степашин.

«За законом ми зобов'язані це робити. Тримали деяку паузу тому, що підписувалися міжнародні контракти. Тут теж не хочеться бути слоном у посудній лавці. Перевіряти перевіряй, але треба думати про країну свою, але при цьому перевірка така буде», - підкреслив глава Рахункової палати, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Планову перевірку іншої держкомпанії - ПЕК "Роснефти", повідомив Степашин, відомство намітило на 2014 рік. «Роснефть» у нас на наступний рік. Планова перевірка», - підсумував він.

Раніше Федеральна антимонопольна служба (ФАС) висловлювала невдоволення щодо механізмів тендерів по трубах великого діаметра, що виробляються структурами «Газпрому».

На думку ФАС, процедури тендерів у нинішньому вигляді не передбачають конкуренцію між трубниками. Лоти під час тендерів «Газпрому» перевищують можливості трубних компаній з виробництва і постачання на адресу споживача. Тому трубники беруть участь через посередників, які акумулюють замовлення, збираючи його з усіх великих підприємств і вже потім поставляючи «Газпрому».

«Цінової конкуренції між трубниками зараз у принципі бути не може. Беруть участь 2-3 посередники, які не конкурують між собою, дуже часто - один «Північний європейський трубний проект» (трубний трейдер, що контролюється братами Ротенберг - ІФ). У тендерах повинні брати участь, на наш погляд, виробники труб, а не посередники», - зазначали у ФАС.

Пізніше президент РФ Володимир Путін, відповідаючи на запитання щодо закупівель «Газпромом» трубної продукції через посередників, маржа яких може досягати 30%, висловився за кримінальне покарання корупціонерів у «Газпромі».


«Ми все частіше і частіше чуємо претензії до того, як «Газпром» веде бізнес, що там якісь корупційні складові є. Напевно є, але за це поліція повинна ловити і саджати. І я вважаю, що це було б дуже правильно. Я вже знаю про це і постійно доручення давав неодноразово правоохоронним органам. Накопають що-небудь, дай Бог, значить, когось посадять», - сказав він.
 


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

293