Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул представив концепцію стратегії розвитку автодорожнього господарства на засіданні уряду, повідомили в прес-службі відомства.

Вона була розроблена на основі аналізу практик розвитку і управління автодорожного господарства в країнах Європейського союзу.

Віце-прем'єр-міністр зазначив, що необхідно реформувати «Укравтодор». «Неефективно, коли планування, функції замовника, контроль, а часто і виконання робіт зосереджені в одному відомстві. Необхідна нова система», - сказав Вілкул.

За його словами, функцію стратегічного планування з розвитку дорожнього господарства необхідно закріпити за Мінінфраструктури, контролю якості доріг - за Укртрансінспекцією. А «Укравтодор» у запропонованій Вілкулом новій стратегії повинен виступати тільки замовником робіт доріг державного значення - таких доріг в Україні 52 тис. км.

При цьому 117,7 тис. км доріг місцевого значення разом із фінансуванням віце-прем'єр-міністр пропонує передати до сфери відповідальності облдержадміністрацій і особисто голів ОДА, щоб персоніфікувати відповідальність за якість таких доріг у кожній області.

«Реформування системи «Укравтодору» має супроводжуватися збільшенням фінансування на утримання, ремонт, будівництво доріг з передбачених у бюджеті на цей рік 16,9 млрд.грн. до 40 млрд.грн. на рік», - підкреслив Вілкул.
 


 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

328