Православні християни відзначають сьогодні, 3 травня, Велику п'ятницю - найскорботніший день церковного календаря, коли прийнято згадувати хресні страждання і земну кончину Спасителя.

У цей день Страсної седмиці пост стає особливо строгим: за церковними канонами, не слід куштувати нічого, крім води і хліба.

Відповідно до давньоруської традиції у Велику п'ятницю у церквах здійснюється поклоніння плащаниці, яку виносять на середину храму, залишають там в оточенні білих квітів, читають над нею Євангеліє і виконують похоронні співи.

Поклоніння плащаниці триває два дні - до пізнього вечора суботи, і за кілька хвилин до великонього хресного ходу її вносять назад у вівтар.

На утрені Великої п'ятниці читається 12 уривків із Євангелія, які оповідають про страждання Ісуса. Під час цього богослужіння віруючі тримають у руках запалені свічки, які символізують велич Спасителя під час страждань і духовне бдіння християн.

У цей трагічний день літургії не буває, але о третій годині дня здійснюється вечірня, під час якої віруючі, які перебувають у храмі, співпереживають смерть Христа.

У Страсну п'ятницю не прийнято співати, гуляти і веселитися - вважається, що людина, яка веселитиметься у Велику п'ятницю, весь рік проплаче. Однак, незважаючи на те, що у цей день богослужіння пройняте скорботою, воно вже готує віруючих до майбутнього свята Воскресіння Христового.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

764