Великодній кошик без крашанок та писанок уявити неможливо. Тому українські господині завчасно дбають про заготівлю святкових яєць. Благо, зробити крашанку самостійно дуже просто – потрібно лише відварити яйце разом з кавою або чаєм, цибулинням, зеленкою, зрештою, зі штучним барвником. Після такої обробки шкаралупа стає коричневою, помаранчевою, червонуватою або ж зеленою. Головна відмінність крашанки у тому, що вона одноколірна.

А ось писанки – різнокольорові, і технологія їхнього «приготування» складніша: для їхнього декору потрібен віск, фарби і спеціальні інструменти. Зате візерунок, нанесений на них власноруч, завжди виходить унікальним, тому такі великодні яйця з гордістю несуть до церкви, їх приємно дарувати рідним і близьким, та й сам процес підготовки писанок неймовірно захоплюючий.

 
 
Втім, зробити самому таке яєчко без спеціальної підготовки і знань непросто. Адже для того, щоб фарба лягала рівно, потрібно дотримуватися особливої ​​ технології. Та й малюнок слід вибирати з розумом, оскільки візерунок, нанесений на пасхальне яйце, є своєрідним символом. Майстри розпису стверджують: правильний малюнок здатен залучити у життя людини і здоров'я, і ​​ багатство, і любов.

Отже, у пошуках знань про писанки журналісти ForUm’y вирушили до галереї «Соборна», яка розташована при Духовно-просвітницькому центрі на честь Воскресіння Христового. Тут уже другий рік поспіль проводяться майстер-класи з писанкарства. Приходити можуть усі бажаючі – у будь-яку неділю до Великодня.

 
 
В одній групі займаються не більше 20 осіб.
 
 
Звичайно, найчастіше туди приводять діток – із садків і шкіл, недільних гуртків. Організовують майстер-класи для дітей з обмеженими можливостями, для онкохворих. «Деякі учні відвідують заняття по кілька разів поспіль. Багато із них настільки захоплюються, що вирішують у майбутньому вивчати мистецтво розпису писанок», - розповіла нам керівник майстер-класів, член Спілки майстрів України Наталія Лимаренко.

 
На початку уроку вона видає дітям робочі матеріали – порожні яйця, свічки, віск.
 
 
Розписувати можна і цілі яйця, проте підготовлені тут писанки на Великдень прикрашатимуть храм, тому із них попередньо «видули» вміст.

Спочатку на гладку поверхню наносять візерунок за допомогою олівця.

 
 
Визначитися з орнаментом для юних майстрів не завжди просто...
 
 
 
І ось, коли малюнок нарешті на яйці...
 
 
... у хід пускають писачок – маленьку лієчку з воском на ручці.
 
 
Працюють ним так: спочатку нагрівають лієчку над свічкою, а коли віск починає танути, обводять контури олівця на яйці. При цьому писанку обертають на себе, а лінії ведуть від себе.
 
 
Потім яйце потрібно знежирити в оцті, після чого опустити майже готову писанку у фарбу.
 
 
 
Але і це ще не все. Яйце треба позбавити від воску. Для цього всі його боки гріють над свічкою.
 
 
Потім протирають папером, і – вуаля! – маленьке пасхальне диво у вас в руках.
 
 
Як кажуть, made in Ukraine.
 
 
«Писанка – не просто красиве яєчко. Це і молитва до Бога, і побажання, якщо ви даруєте її комусь. У ній прихований дуже глибокий сакральний зміст, тому ставитися до цього символу слід шанобливо», - каже майстер Наталія Лимаренко.
 
 
Згідно з народними віруваннями, писанки і крашанки є оберегами і приносять удачу. Тому, якщо ви отримаєте таке яєчко у подарунок, прийміть його з вдячністю і постарайтеся відповісти своєму другу чи рідній людини тим же. І навіть якщо ви не вмієте або не хочете розписувати яйця, пам'ятайте, що можна використовувати спеціальні наклейки. Адже головне – це дух світлих великодніх свят.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1746