Кабінет Міністрів України затвердив порядок оплати праці членів комісій під час проведення всеукраїнського референдуму. Відповідну постанову від 22 квітня опубліковано на сайті уряду.

Згідно з документом, голова окружної комісії, його заступник, секретар та інші співробітники (але не більше шести - це межа) можуть розраховувати на оплату своєї роботи.

Грошовий розрахунок проводиться один раз на місяць на підставі табеля обліку робочого часу.

Оплата в день голосування та у дні встановлення підсумків голосування здійснюється для членів окружкомів до дати складання протоколу про підсумки в окрузі, але не раніше ніж за 3 дні до цього, а членам дільничних комісій - до прийняття окружкомом протоколу про підрахунок голосів учасників референдуму на дільницях.

Отримати гроші можна буде у вигляді переведення до банку або відділення зв'язку на особистий картковий або інший рахунок за заявою члена комісії, передають «Українські новини».

Члени дільничних комісій референдуму на закордонних дільницях зможуть отримати свої гроші в іноземній валюті, виходячи з офіційного курсу гривні, встановленого Нацбанком.

Нагадаємо, на початку квітня Центральна виборча комісія почала приймати нормативні документи, необхідні для проведення всеукраїнського референдуму.

Проте станом на 14 квітня ЦВК заперечувала наявність звернень до неї з ініціативою проведення всеукраїнського референдуму.

Закон про всеукраїнський референдум був прийнятий Верховною Радою в листопаді 2012 року. Згідно з ним, на референдумі можна схвалювати внесення змін до Конституції України, і для затвердження його результатів не буде потрібно згоди депутатів.

Низка експертів і опозиція вважають, що чинна влада прагне провести до кінця 2013 року референдум про створення двопалатного парламенту і зміну системи виборів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

189