Уряд вжив заходів щодо захисту вітчизняної автомобільної промисловості для того, щоб зберегти приблизно 50 тис. робочих місць, заявив в ефірі «5 каналу» віце-прем'єр-міністр України Юрій Бойко.

«Ми прийняли кілька рішень щодо захисту внутрішнього ринку. Чому? Тому що коли наша країна вступала до СОТ, у нас практично був відкритий ринок для імпортних автомобілів. Поставки машин в Україну займають друге місце після газу і нафтопродуктів», - зазначив віце-прем'єр.

«Що означає для нас підтримка автомобільної галузі? Перш за все, це приблизно 50 тис. робочих місць в нашій країні, це власне виробництво. Крім того, ця галузь дає поштовх для інших - металургійної, галузі виробництва запасних частин, шин, все інше починає оживати. І тому ми дуже серйозно займаємося автомобілями та створюємо рівні умови для нашого виробника. Більше того, ми заохочуємо прийти сюди провідні автомобільні компанії світу для того, щоб підприємства ці були створені тут, так само, як зробила свого часу Росія», - заявив Бойко.

За його словами, якість вітчизняних автомобілів є високою.

«Автомобілі, що випускаються нашими виробниками, взяли на себе кращі зразки того, що випускалося у світі. Наші виробники брали автомобілі, скажімо, 2007 чи 2008 року за основу, і, наприклад, «Skoda», яка випускається на Закарпатті, практично нічим не відрізняється від «Skoda», яка випускається у Чеській республіці. Немає ніяких побоювань, що там якість гірша», - запевнив віце-прем'єр.

Як повідомляв ForUm, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення спеціального мита на імпорт автомобілів у розмірі 6,46% на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см, і 12,95% на автомобілі з об'ємом двигуна більше 1500 куб. см, але не більш 2200 куб. см.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

258