В уряді України не мають інформації про те, що Євросоюз під час саміту Україна-ЄС 25 лютого офіційно звернувся до України з проханням відкликати нотифікацію (заявку) на перегляд мит ​​у рамках членства у Всесвітній торговій організації.

Про це «УНІАН» заявили урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький і прес-секретар прем'єр-міністра Віталій Лук'яненко.

За словами П'ятницького, який безпосередньо займається питаннями торгівлі в рамках ВТО, якби таке звернення було, то воно б уже надійшло в його службу.

«Якби воно було, то до нас би вже потрапило. Поки у нас такого звернення немає, і я особисто його не бачив», - заявив П'ятницький, який особисто брав участь у саміті. При цьому він зазначив, що комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт, який, за інформацією деяких ЗМІ, і передав звернення Президенту Віктору Януковичу, в роботі саміту участь не брав.

«Я безпосередній учасник цієї події і знаю, що пана де Гухта там просто фізично не було», - зазначив П'ятницький.

За словами прес-секретаря прем'єр-міністра Лук'яненка, позиція України в питанні перегляду мит у рамках членства у ВТО не змінилася.

«Позиція з питання перегляду мит не змінилася в уряді. Переговори щодо цієї теми тривають», - зазначив Лук'яненко.

Нагадаємо, Інтернет-видання «ЄС-плюс» повідомило сьогодні з посиланням на дипломатичні джерела в Брюсселі про те, що ЄС просить Україну відкликати нотифікацію до ВТО про перегляд тарифів на 371 товарну позицію.

«Комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Гухт передав під час саміту Україна-ЄС Президенту Віктору Януковичу офіційне звернення з проханням відкликати нотифікацію до ВТО», - цитує видання дипломата, який займається торговельною політикою ЄС.

Як відомо, Україна 12 вересня звернулася до ВТО з інформацією про намір підвищити імпортні мита на 371 товарну лінію. Протягом 3-х місяців члени ВТО могли підтвердити свою зацікавленість у проведенні таких переговорів, і протягом 2-х місяців ці переговори повинні бути проведені.

Звернення України викликало стурбованість Європейської комісії, оскільки може значно вплинути на загальний експорт товарів з ЄС в Україну, який складає майже 2 млрд євро на рік. Також такі дії України, на думку представників ЄК, не співвідносяться з намірами укласти угоду про зону вільної торгівлі з ЄС.

Україна стала повноправним 152-м членом Всесвітньої торгової організації організації 16 травня 2008 року.

Через три роки після набуття членства у ВТО країни можуть протягом ще 3-х років змінювати умови, прийняті під час підписання угоди про членство в цій організації.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

229