Уряд доручив місцевій владі активізувати заходи щодо недопущення надзвичайних ситуацій під час повені. Питання стану готовності органів виконавчої влади до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов'язані із затопленням територій, були розглянуті на засіданні Кабінету Міністрів 12 березня, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Державною службою України з надзвичайних ситуацій з 13 лютого проводиться перевірка стану систем відведення поверхневих стічних вод, зливової каналізації, дренажних та меліоративних систем міст, паводкових водоскидів і донних водовипусків гідротехнічних споруд, що забезпечують безпечний пропуск повені і захист населених пунктів від шкідливої ​​ дії води в АР Крим , усіх областях, містах Києві та Севастополі.

За даними уряду, перевірка показала, що в цілому проведені основні підготовчі роботи до весняної повені. Наприклад, щоб не допустити виникнення надзвичайної ситуації, на Печенізькому водосховищі на Харківщині вже проведені роботи з підриву крижаного покриву. Проте готовність багатьох інфраструктурних водних об'єктів залишається низькою через значне захаращення стоків, нездатності їх пропускати стічні води у потрібній кількості і т.д. Причина цього в основному - безвідповідальність місцевої влади за організацію відповідних робіт з наведення порядку на водних об'єктах, відсутність балансоутримувачів. Наприклад, у Луганській області з 73 водосховищ - ємністю більше 1 млн кубометрів води - 50 не мають балансоутримувачів. Греблі, водостоки та водоспуски цих водосховищ перебувають у незадовільному стані, а деякі з них, наприклад Макарівське, в аварійному.

Всього гідроспоруди місцевого значення у багатьох регіонах перебувають у незадовільному стані. Зокрема, для Києва головною проблемою є незадовільний стан відкритих русел малих річок, меліоративних каналів і зливової каналізації. Через замулення дна і захаращення сміттям утворюється штучний затор, що не дозволяє в повному обсязі відвести поверхневі води з вулично-дорожньої мережі міста. При цьому слід врахувати, що на Київщині випало снігу в 1,5 рази більше норми.

За результатами засідання уряду дано доручення місцевій владі та зацікавленим міністерствам і відомствам, зокрема Мінрегіону, Мінагрополітики, Мінприроди, Держводагентсву, в межах компетенції в період проходження паводку забезпечити стійке функціонування систем відведення поверхневих стічних вод, зливових каналізаційних, дренажних систем в населених пунктах і паводкових водоскидів і донних водовипусків гідротехнічних споруд. У той же час належить вирішити питання щодо визначення балансоутримувачів водосховищ, гідротехнічних споруд для забезпечення їхньої належної експлуатації, ремонту і відновлення. Крім цього, власникам та орендарям водоймищ, ставків будуть надані рекомендації щодо порядку регулювання води і утримання в належному стані захисних дамб, шлюзів та інших гідротехнічних споруд.

Як раніше повідомляв ForUm, Державна служба з надзвичайних ситуацій виключає можливість підтоплень у Києві під час весняного водопілля.

У разі потреби Міністерство оборони України готове залучити до боротьби з паводками 42,5 тис. осіб.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

242