Питання вступу України до Митного союзу сьогодні не стоїть на порядку денному. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, голова Верховної Ради Володимир Рибак заявив, вітаючи парламентських журналісток з 8 Березня.

«Ми не розглядаємо сьогодні питання вступу України до МС, такого питання немає на порядку денному парламенту. Є сьогодні питання економічне, і щоб вступити до МС, треба прийняти близько 140 законів. Ось ми подивимося, що взаємовигідно для співпраці в економіці», - сказав спікер і додав, що тільки після скрупульозного вивчення питання може бути підписана якась угода про двосторонні відносини або ж за формулою «3 +1».

Рибак підкреслив, що сьогодні для України головним питанням є євроінтеграція. «Ми - європейська держава, і нам потрібно все зробити для того, щоб в Україні були європейські стандарти», - сказав він.

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, що дозволить знизити ціну на природний газ, який купляється в РФ. Україна сподівається на підписання угоди про асоціацію і ЗВТ з Євросоюзом і пропонує секторальну співпрацю з МС за формулою «3 +1», але Росію це не влаштовує.

13 грудня 2012 р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна має приєднатися до деяких положень Митного союзу.

16 січня п. р. прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв сказав, що Митний союз і Єдиний економічний простір відкриті для вступу інших країн СНД, але тільки на повноправній основі, і зазначив, що нові учасники повинні підписати всі інтеграційні документи, а не їх частину.

На початку лютого посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що українська і російська сторони знайшли можливість перегляду ціни на газ для України без її вступу до Митного союзу.

Юлія Артамощенко,

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225