Суд Мілана у четвер засудив колишнього прем'єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі до одного року в'язниці у справі про невдале придбання італійською страховою групою Unipol банку BNL, у рамках якого політик звинувачувався в причетності до розкриття конфіденційної інформації, повідомляє телеканал Rai News24.

Таким чином, суд задовольнив вимогу прокуратури, яка просила для Берлусконі одного року позбавлення волі. Крім того, судді засудили до 2 років і 3 місяців позбавлення волі Паоло Берлусконі - молодшого брата екс-прем'єра, видавця міланської газети Il Giornale, що належить медійній групі Mediaset. Крім розкриття інформації він також звинувачувався в незаконному придбанні записів телефонних розмов.

Згідно з рішенням суду, Берлусконі і його брат повинні будуть також виплатити компенсацію у розмірі 80 тисяч євро політичному опонентові екс-прем'єра П'єро Фассіно і ще 10 тисяч євро як судові витрати.

Суд у цій справі, яка пов'язана з подіями 2005 року, почався у березні минулого року. Слідство звинувачувало Берлусконі в тому, що в Il Giornale було незаконно опубліковано розшифрування телефонної розмови між главою Unipol Джованні Косорте і тодішнім лідером лівої опозиції і головним політичним опонентом Берлусконі П'єро Фассіно, передає РІА «Новини».

Співрозмовники обговорювали угоду з BNL. Цей текст перебував у розпорядженні слідства і був конфіденційною інформацією, і все таки, він з'явився на сторінках видання 31 грудня 2005 р., а рішення про його публікацію, за версією слідства, було прийнято на віллі Берлусконі під Міланом у Аркору.

У результаті угода між Unipol і BNL так і не відбулася, Фассіно був скомпрометований, а банк BNL пізніше купила французька група BNP Paribas.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

235