Через кабальні газові контракти 2009 року Україна щорічно переплачує Росії 7 мільярдів доларів за поставлений газ. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров в ефірі телеканалу «Інтер», повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

«Ми переплачуємо щорічно 7 мільярдів доларів - це приблизно 60 мільярдів гривень. А що таке 60 млрд грн? Це, наприклад, 4 річні обсяги будівництва доріг», - сказав Азаров.

Разом з тим глава уряду підкреслив, що Україна своєчасно і в повній мірі виконує всі свої контрактні зобов'язання, а також своєчасно і в повному обсязі розраховується за поставлений російський газ.

Азаров також заявив, що Україна не буде платити $7 млрд., які Росія вимагає за недобір газу у 2012 році.

«Україна за жоден день нікому не заборгувала. Ми щодня платили і будемо платити за своїми зобов'язаннями. Єдиний виняток становить ось цей позов Росії, пов'язаний із газовим контрактом. Ми їм відповіли, що ми ці 7 мільярдів доларів вважаємо необґрунтованими і платити їм не будемо», - зазначив прем'єр-міністр.

Як повідомляв ForUm, 22 лютого Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна відмовляється заплатити російському газовому монополістові компанії «Газпром» 7млрд доларів штрафних санкцій за недобір газу.

У 2012 р. «Нафтогаз» закупив у Газпрому 24,9 млрд куб. м. газу, компанія OstchemHolding Limited - 8 млрд.куб.м.

У кінці січня «Газпром» виставив рахунок на 7 млрд доларів за газ, який Україна не купувала у 2012 році.

Позиція «Нафтогазу» полягає в тому, що компанія виконала всі фінансові зобов'язання перед «Газпромом» у 2012 році. Згідно з контрактом на закупівлю газу від 2009 року, мінімальний обсяг газу, до якого може бути застосована умова «бери або плати» (take-or-pay), складає 33,3 млрд кубометрів. «Нафтогаз України», за попередньою інформацією, придбав у 2012 році близько 25 млрд кубометрів газу. При цьому українська сторона своєчасно попередила «Газпром» про скорочення закупівель газу.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

611