Росіяни стали краще ставитися до України. Про це свідчить опитування, проведене Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Так, на запитання «як ви загалом ставитеся зараз до України?», 10% відповіли «дуже добре» (у листопаді минулого року - 8%), 64% - «в основному добре» (61% - у листопаді 2012 року) . При цьому 16% відповіли, що ставляться до України «в основному погано», (раніше - 19%), 2% - «дуже погано» (раніше - 4%). Важко з відповіддю 9%.

У той же час, тільки 4% оцінюють нинішні відносини між Росією і Україною як дружні, 12% назвали відносини між країнами хорошими, добросусідськими, 34% - нормальними, спокійними. При цьому 34% опитаних вважають, що відносини між Україною і РФ прохолодні, 9% - напружені, 1% - ворожі. Вагалися з відповіддю - 6%, передає «УНІАН».
Крім того, 13% респондентів вважають, що відносини Росії з Україною повинні бути такими ж, як з іншими державами - із закритими кордонами, візами, митницями. 64% відповіли, що Росія і Україна повинні бути незалежними, але дружніми державами - з відкритими кордонами, без віз і митниць. 18% вважають, що Росія і Україна повинні об'єднатися в одну державу. 6% вагалися з відповіддю.

Відповідаючи на запитання, на співпрацю з якими країнами Росії насамперед слід орієнтуватися у своїй зовнішній політиці, 18% респондентів вказали США; 48% - Західну Європу (Німеччина, Франція, Великобританія); 22% - Японію; 30% - Індію і Китай, 46% - Україну, Білорусь, Казахстан, інші країни СНД, 10% - Кубу, Венесуелу, Сирію, Іран, Північну Корею; 16% вагалися з відповіддю.

Опитування проводилося 18-21 січня 2013 року з репрезентативною всеросійською вибіркою міського й сільського населення серед 1596 чоловік у віці 18 років і старше у 130 населених пунктах 45 регіонів. Розподіл відповідей наводиться у відсотках від загального числа опитаних разом з даними попередніх опитувань. Статистична похибка даних цих досліджень не перевищує 3,4%.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206